Home » Onderwijs » Leraar Basisonderwijs (PABO) » In 1 dag aan de slag: Leaving Experts

Opleiding: In 1 dag aan de slag: Leaving Experts

Bij: DNV Academy

 

DNV Academy

Professor Bronkhorstlaan 10/ 90
3720 AA BILTHOVEN
 

Inhoud van de cursus

Effectieve aanpak
Zoekt uw organisatie ook een effectieve aanpak voor bovenstaande vragen? In deze eendaagse cursus behandelen we die aanpak. De cursus is gericht op het organiseren van het strategische proces bij vertrekkende expertise: proces, verantwoordelijkheden en benodigde instrumenten.

Doelgroep
Iedereen die betrokken is bij het opzetten van een effectieve aanpak voor het voorkomen van problemen door kennisverlies bij vertrekkende medewerkers, zoals managers, beleid & organisatie medewerkers en HR-managers.

Leerdoelen
Na afloop van de cursus:

bent u in staat voor uw eigen organisatie te achterhalen welke cruciale expertise aanwezig is en te bepalen waar de organisatie risico’s loopt bij vertrek
weet u hoe u een effectief proces moet inrichten
heeft u een overzicht van mogelijke instrumenten om een passend traject in te richten bij het vertrek van experts
weet u wat u moet organiseren om deze instrumenten effectief in te zetten in uw organisatie

Programma

Introductie en kennismaking
Inleiding problematiek rond leaving experts: Welke risico’s lopen organisaties? Hoe kijken wij aan tegen vertrekkende experts? Wat is cruciale expertise en wat niet? Welke kansen levert een tijdige signalering op? Hoe gaan organisaties om met vertrekkende expertise (praktijkvoorbeelden)?
Hoe krijg je een inzicht in de risico’s van ‘leaving experts’ voor de organisatie?
Welke aanpakken zijn mogelijk voor het verspreiden/overdragen van kennis?
Opzet van een Leaving Expert programma. Hierbij komen onder meer aan de orde: doorlooptijd, betrokkenen, verantwoordelijkheden en succes- en faalfactoren.

Diepgang
Deze cursus wordt georganiseerd naast de driedaagse cursus Leaving Experts: essentiële kennis overdragen en vastleggen. Hierin wordt het proces uitgebreid behandeld en oefenen we met de verschillende methoden & technieken van effectieve kennisoverdracht.

Duur van de cursus

1 dag

Bijzonderheden

Duur en locatie
De eendaagse cursus wordt gegeven in het opleidingscentrum van DNV Academy op park Berg & Bosch in Bilthoven.

Kosten
De kosten zijn inclusief documentatie, consumpties en maaltijd en vrij van BTW.

Plaatsen / leslocaties

Bilthoven

Algemene informatie over de cursus

Herkenbare vragen?

Binnen nu en 2 jaar zal 15% van mijn medewerkers met pensioen gaan. Hoe kom ik te weten welke expertise ik daarbij zal verliezen? En hoe ga ik ervoor zorgen dat de cruciale expertise binnen de organisatie beschikbaar blijft?

We maken gebruik van externe krachten. Hoe voorkomen we dat we afhankelijk worden van hun expertise?

Onze managers wisselen iedere 3 jaar van functie. Hoe zorgen wij ervoor dat de functiespecifieke expertise, die niet in protocollen te vangen is, beschikbaar blijft voor de opvolgers?

We outsourcen een belangrijk deel van de organisatie. Welke deel van de expertise moeten we nu juist niet outsourcen en binnen ons bedrijf beschikbaar houden? Om er voor te zorgen dat we straks een goede opdrachtgever richting onze sourcing partners zijn.

Vier van onze beste mensen zijn voor zichzelf begonnen. Nu moeten we hun inhuren om onze klanten te kunnen blijven bedienen. Hoe voorkomen we herhaling van een dergelijke situatie in de toekomst?

Informatie aanvragen

Gegevens aangeduid met een * zijn verplicht in te vullen.
jaar
 
resterend: tekens
 
37788 Typ de code exact over: (hoofdlettergevoelig)
 
© Copyright 2009-2012 Particuliereopleidingen.nl | Algemene voorwaarden | Overzicht van onze aanbieders | Adverteren