Home » HBO Bachelor Communicatie, specialisatie Interne en concerncommunicatie

Opleiding: HBO Bachelor Communicatie, specialisatie Interne en concerncommunicatie

Bij: NCOI Opleidingsgroep

 
 

Opleidingsinhoud

Studieprogramma (240 EC)

1e fase
Communicatie in organisaties [SE] 8 EC
Communicatiedomeinen [SE] 8 EC
Corporate communicatie [MO] 8 EC
Management en organisatie [SE] 8 EC
Media en communicatie [SE] 8 EC
Communicatieplanning [MO] 8 EC
Eindopdracht [PF] 6 EC
Praktijkprogramma [PF] 16 EC

2e fase
Effectief communiceren en beïnvloeden
Adviesvaardigheden
Interne en concerncommunicatie-B (NIMA) 24 EC
Eindopdracht [PF] 6 EC
Praktijkprogramma [PF] 16 EC

3e fase
Strategisch communicatiemanagement [SE] 12 EC
Strategisch management [MO] 12 EC

Keuzevakken:
Digitale communicatie
Schriftelijke communicatie en redactie
Informatiemanagement
Projectmanagement

Afstudeerfase
Praktijkprogramma [PF] 22 EC
Eindscriptie interne en concerncommunicatie 30 EC

Toelatingseisen: wat heb je nodig?

U kunt deelnemen aan de HBO Bacheloropleiding met een HAVO/VWO- of volledig MBO-diploma. Als u niet in het bezit bent van een van deze diploma's, maar wel minimaal 21 jaar bent, dan kunt u instromen door deel te nemen aan de 21+ regeling van NCOI.

Opleidingsduur

36 maanden

Plaatsen / leslocaties

Amsterdam, Arnhem, Den Haag, Eindhoven, Rotterdam, Utrecht, Zwolle

Beroepsbeeld: waar werk je en wat doe je?

In deze unieke HBO Bachelor Communicatie gaat u zich specialiseren op het gebied van interne en concerncommunicatie. Interne communicatie is gericht op de medewerkers van de organisatie. Concerncommunicatie is gericht op de algemene doelgroepen buiten de organisatie. Uiteraard krijgt u in deze brede Bacheloropleiding ook veel professionele kennis en vaardigheden aangereikt rondom bedrijfscommunicatie in al zijn vormen en verschijningen. De opleiding wordt verzorgd door topdocenten die zelf actief zijn in het brede werkveld van communicatie. U wordt door Hogeschool NCOI opgeleid tot volwaardig Bachelor. Daarnaast heeft u de mogelijkheid het zeer gewaardeerde diploma NIMA Interne en Concerncommunicatie-B te behalen.

Gestimuleerd door de overheid
Erkende opleidingen worden sterk gestimuleerd door de overheid. Uw werkgever ontvangt in veel gevallen vanuit de Wet vermindering afdracht (Wva) een extra voordeel van € 5.476,- bij deze opleiding. Het voordeel komt boven op de normale belastingaftrek. Vanwege de officiële erkenning als hogeschool kan NCOI u dit unieke voordeel bieden.

Doelgroep
Deze opleiding HBO Bachelor Communicatie is gericht op ambitieuze mensen die interesse hebben in communicatie en zich willen specialiseren op het gebied interne en concerncommunicatie.

Toelatingsvoorwaarden
U kunt deelnemen aan de HBO Bacheloropleiding met een HAVO/VWO- of volledig MBO-diploma. Als u niet in het bezit bent van een van deze diploma's, maar wel minimaal 21 jaar bent, dan kunt u instromen door deel te nemen aan de 21+ regeling van NCOI.

Doel en opzet van de opleiding
Bacheloropleidingen hebben een wettelijke duur van 4 jaar. Aangezien Hogeschool NCOI de opleidingen speciaal ontwikkelt voor werkenden, kunt u afhankelijk van de juiste werkervaring, uw werkplek en de hoeveelheid tijd die u besteedt aan uw opleiding, de opleiding in 3 jaar afronden. De kosten van de opleiding zijn ook gebaseerd op 3 jaar. Wanneer u langer over de opleiding doet, worden hier geen extra kosten voor in rekening gebracht.

De opleiding bestaat uit 3 fases van elk 1 jaar met 1 avondbijeenkomst in de week of 1 dagbijeenkomst in de 2 weken. De modulaire opzet maakt het mogelijk om flexibel te studeren. Deze opleiding is dan ook uitstekend te combineren met een drukke baan. Tijdens de opleiding werkt u aan een portfolio (praktijkprogramma) in de vorm van praktijkopdrachten. Waar mogelijk koppelt u ze direct aan uw eigen werkomgeving. Dat is niet alleen leerzaam, maar ook erg efficiënt. U wordt bij het samenstellen van uw portfolio persoonlijk begeleid.
In fase 1 gaat u direct aan de slag met de kern van communicatie. U doorloopt 6 modules, waarin u diepgaande kennis van en inzicht in diverse communicatieonderwerpen ontwikkelt. U sluit het eerste jaar af met een eindopdracht.
In fase 2 gaat u zich diepgaand specialiseren in interne en concerncommunicatie. Daarmee kunt u in deze fase meteen het extra diploma NIMA Interne en Concerncommunicatie-B behalen. Daarnaast volgt u een vaardigheidsprogramma waarin u uw professionele communicatie- en adviesvaardigheden ontwikkelt.
Fase 3 is de laatste fase van de HBO Bacheloropleiding. U gaat op meer strategisch niveau naar de communicatie van uw organisatie kijken. Daarnaast heeft u een aantal keuzevakken binnen het brede veld van interne en concerncommunicatie. Ook schrijft u een eindscriptie op het gebied van interne en concerncommunicatie, waarmee u uw HBO-niveau aantoont en waarbij u door een communicatiespecialist wordt begeleid. Ter voorbereiding op uw eindscriptie volgt u 2 bijeenkomsten, waarin u uitgebreid uitleg krijgt over de verschillende methoden en technieken van onderzoek en het schrijven van een scriptie.

Online leeromgeving
NCOI maakt gebruik van de meest actuele literatuur en beschikt over een zeer moderne online leeromgeving. Deze leeromgeving bevat alle informatie die u voor de opleiding nodig heeft, zoals de voorbereiding voor elke les, alle opdrachten en aanvullende informatie. Ook kunt u via de online leeromgeving met uw docent en medestudenten communiceren.

Informatie aanvragen

Gegevens aangeduid met een * zijn verplicht in te vullen.
jaar
 
resterend: tekens
 
8b926 Typ de code exact over: (hoofdlettergevoelig)
 
© Copyright 2009-2012 Particuliereopleidingen.nl | Algemene voorwaarden | Overzicht van onze aanbieders | Adverteren